Sosyal Medya

Güncel

Hamas: Yapılan tokalaşmalar düşmana bir meşruluk vermeyecek

Hamas liderlerinden Sami Ebu Zuhri, “Arap liderlerinden her kim Siyonist Başbakan Binyamin Netanyahu veya herhangi bir Siyonist lideri ağırlarsa bu Kudüs’ten vazgeçme, Filistin halkını sırtından vurma ve ümmeti aşağılama anlamına gelecektir” dedi.Hamas liderlerinden Sami Ebu Zuhri, “Arap liderlerinden her kim Siyonist Başbakan Binyamin Netanyahu veya herhangi bir Siyonist lideri ağırlarsa bu Kudüs’ten vazgeçme, Filistin halkını sırtından vurma ve ümmeti aşağılama anlamına gelecektir” dedi.

Twitter hesabından açıklama yapan Ebu Zuhri, işgalciye karşı yapılan bu maratona son verilmesini istedi.

İşgalcinin ümmetin gerçek düşmanı olmaya devam edeceğini belirten Ebu Zuhri, yapılan tokalaşmaların düşmana bir meşruluk vermeyeceğini hatırlattı.

Siyonist Başbakan ve bakanlarının art arda gerçekleştirdiği körfez ziyaretlerinin son uğrağı Bahreyn olacağı ortaya çıkmıştı.

Netanyahu’nun ofisinde yapılan açıklamada, bu ziyaretin Ortadoğu’daki büyük işler için bir hazırlık olduğu ifade edildi.

Netanyahu eşi Sara ile birlikte geçen ayın 26’sında Umman’a bir ziyarette bulunmuş, Umman Sultanı Kabus bin Said ile görüşmüş, ardından “Arap ülkeleriyle ilişkilerin geliştiğini” ifade etmişti.

 

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.