Sosyal Medya

Dünya

Macron'un sözlerine Beyaz Saray'dan jet yanıt

Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un "Trump'ı Suriye'de kalması için ikna ettik" sözlerine Beyaz Saray'dan yanıt geldi. Beyaz Saray Sözcüsü Sanders Macron'u, "Çekilmekte kararlıyız" diyerek yalanladı.Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un "ABD Başkanı Donald Trump'ı, Suriye'de kalması gerektiği konusunda ikna ettik" sözlerinin ardından Beyaz Saray'dan açıklama geldi.

"ABD'NİN MİSYONU DEĞİŞMEDİ"

Başkan Donald Trump'ın, Suriye'deki Amerikan askerlerini evlerine döndürme kararlılığında olduğunu belirten Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders, "ABD'nin Suriye'deki misyonu değişmedi. Başkan Trump, ABD kuvvetlerinin olabilen en kısa sürede eve dönmelerini istediği konusunda çok açık konuştu" dedi.

"SURİYE'DE BULUNMAMIZIN NEDENİ IŞİD"

Sanders, Macron'un bazı Fransız televizyon kanallar ve radyolarında yayınlanan söylemlerinden sonra yaptığı yazılı açıklamada, "Suriye'de bulunmamızın nedeni IŞİD ile mücadeledir. IŞİD'i tamamen ezmek ve geri dönüşünü engelleyecek koşulları yaratmakta kararlıyız. Ayrıca, bölgesel müttefiklerimizin ve ortaklarımızın bölgeyi güvence altına almak için hem askeri hem de finansal olarak daha fazla sorumluluk almalarını bekliyoruz" dedi.

NEW YORK/DHA

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.