Sosyal Medya

Kültür Sanat

Uludağ Üniversitesi'nde 24 saat kesintisiz kütüphane hizmeti

Uludağ Üniversitesi'nde yapımı devam eden ek binanın tamamlanmasıyla, üniversite kütüphanesinde 24 saat hizmet verilecek.Uludağ Üniversitesi'nde yapımı devam eden ek binanın tamamlanmasının ardından, üniversite kütüphanesi 24 saat hizmet verecek.

Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, eskiden kütüphanelerin büyüklüklerinin sahip olduğu kitaplarla eşdeğer tutulduğunu söyledi. 

“Geçen yıl itibariyle üniversitemizde de yaklaşık 5 milyon 200 bin sadece online kaynaklar için ayırmıştık. Bütçemizin birçok alanında kısıtlanmaya gidilmesine rağmen bu noktada artışa gitmeye devam edeceğiz. Araştırmacıların artık birtakım kaynaklara ulaşması için çabalıyoruz. Kişiler bulundukları ofisten dünyanın birçok kütüphanesine ulaşabilmekte ve zamanı ciddi bir şekilde satın almaktayız.” 

Ulcay, mevcut kütüphanenin kullanım alanından memnun. 

Kütüphanenin giriş çıkış bilgilerini her gün inceliyor.

Rektör Ulcay, daha etkin kullanılması için kütüphane hizmetini 24 saate çıkardıklarını anlattı. 

"24 saat kesintisiz hizmet, okuma salonları ve şu anda içinde bulunduğumuz kütüphanenin bir alt katı var. Eskiden matbaa olarak kullandığımız bu yeri okuma salonuna dahil etmek istiyoruz. Burada grup çalışmaları ve sesli çalışmaların yürütülmesini arzu ediyorum. Hatta mimarlar için çizim alanı planlamanın içerisinde var. Yan taraftaki ek binayı açıp ardından alt katı 24 saat hizmet verecek şekilde öğrencilerimizin kullanımına sunacağız."

Kaynak: İHA

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.