Sosyal Medya

Kürsü

Abdülaziz Kıranşal: Tepeden tırnağa ahlaksızlık, rezillik, tepeden tırnağa haram, tepeden tırnağa günah…

Milli Gazete yazarı Abdülaziz Kıranşal son günlerde TV'lerde yoğun bir biçimde artan ahlaki çözüllmeyi kaleme aldı.Abdülaziz Kıranşal son dönemde TV'lerde yoğun bir biçimde ahlaka mugayir yayınlar yapıldığını ve RTÜK'ün buna sessiz kaldığını iddia etti. Bu yayınların toplumu büyük bir kopuşa sürüklediğini belirten Kıranşal yetkilileri harekete geçmeye davet etti.

Not: Kıymetli okurlarım, aşağıda aktaracağım yüzde doksan dokuzu Müslüman olan milletimizin televizyon ekranlarında geçen bir konuşma metninden dolayı hepinizden özür diliyorum. Amacımız kötülükleri sayıp dökmek değil. Ancak ahlaksızlık konusunda artık bıçağın kemiğe dayandığını göstermek, konunun vahametini ve durumun ciddiyetini anlayamayanların gözüne sokmak için bu aktarımı yapıyor ve tekrar özür diliyorum.

Müslüman milletimizin ekranlarında hem de aile ve kadın kuşağında yayınlanan bu programa katılanlardan birisi, bayan konuğa, “Evli değilsin, sperm bankasından hamile kalmak ister misin?” diye soruyor. Bayan konuk, “Annemle konuştuk, madem koca adayı çıkmadı öyle bir şey düşünebiliriz” diyerek, bu ahlaksızlığı bir anne tavsiyesi olarak sunuyor. Program sunucusu kadın ise, “İnşaat işçileri ne güne duruyor” diyerek, duyunca insan olanları yerin dibine sokacak ve helal rızık peşinde koşan binlerce kardeşimize iftira ve hakaret içeren bir tavsiyede bulunuyor.

Tepeden tırnağa ahlaksızlık, rezillik, tepeden tırnağa haram, tepeden tırnağa günah… Belki cahiliye döneminde bile yaşanmayacak bir diyalog. Ezanların okunduğu, camilerin olduğu, her gün şehit haberlerinin yankılandığı Müslüman bir memleketin televizyon ekranlarında yayınlanan bir konuşma bu…

Sadece bu değil, her gün evli erkeklerin evli kadınlarla ilişkisini özendiren diziler, çıplaklığı, zinayı ve müstehcenliği yaygınlaştıran yarışmalar, ahlaksızlığı normal hale getiren magazin programları, kavimleri helak eden günahları sıradanlaştıran görüntüler var bu Müslüman milletin ekranlarında…

Bu köşeden bir Müslüman kardeşleri olarak kıymetli RTÜK yöneticilerine sesleniyorum! “Sizden kim bir kötülük görürse onu eliyle düzeltsin, buna gücü yetmezse diliyle düzeltsin, buna da gücü yetmezse hiç olmazsa kalbiyle buğz etsin” (Buhari) diye emreden bir Peygamberin ümmeti olarak sizler, oturduğunuz makamlarda elinizle ve dilinizle bu kötülüklere müdahale etme imkânınız varken neden bu ahlaksızlıklara bir dur demiyorsunuz?

Kıymetli RTÜK yöneticileri! Yarın Allah’ın huzuruna çıktığınızda ekranlar karşısında eriyen, çürüyen, değerleri yerle bir edilen, zihinleri işgal edilen bu millet, vallahi sizden şikâyetçi olacak hiç düşünmüyor musunuz? Rabbimizin, “Kim bir kötülüğe vesile olursa ona da o kötülüğün (günahından) bir pay vardır” (Nisa, 4/85) ilahi uyarısı gereği, elinizde bu kötülükleri, haramları ve sapkınlıkları engelleyebilecek güç, çoğunluk, yetki ve imkân varken engellemediğiniz takdirde tüm bu olup bitenlerden sizin defterinize de bir pay yazılabileceğini anlamıyor musunuz?

Efendimizin (S.A.V.), “Allah’a yemin ederim ki, ya iyiliği emreder kötülükten alıkoyarsınız ya da Allah kendi katından sizin üzerinize öyle bir azap ve bela gönderir ki o zaman dua edersiniz fakat duanız kabul edilmez” (Ebû Dâvûd) nebevi tehdidi orta yerde dururken, ekranlarımıza bir çeki düzen vermek için başımıza gökten taş yağmasını mı bekliyorsunuz?

Muhterem RTÜK yöneticileri; milletimiz, dışarıda emperyalizme ve Siyonizm’e karşı bir ölüm kalım savaşı verirken, aynı emperyalizmin ve Siyonizm’in, içeride de sizin denetiminizde olan TV’ler, diziler, yarışma ve magazin programları aracılığıyla milletimizi bombaladığını, nesillerimizi helake sürüklediğini, gençlerimizi mahvettiğini, bizi içeriden çürütmek ve çökertmek istediğini görmüyor musunuz?

Muhterem RTÜK yöneticileri! Allah aşkına, gelin artık bu ahlaksızlıklara bir dur deyin. Allah aşkına, gelin ekranlarımızı, dizilerimizi, programlarımızı milletimizin dinine, değerlerine, ruh köküne uygun bir şekilde düzenleyin. Düzenleyin ki Erbakan Hocamızın dediği gibi “bu millet sizi alnınızdan öpsün.”

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.