Sosyal Medya

Güncel

Sizin adamlar bizim Adamları niye öldürüyor

Bizi uyutan ninni BARIŞDünyada yapılan barış görüşmelerinin, çözüm arayışlarının asıl sebebi, sizin adamlar bizim adamları niye öldürüyor sorusuyla birbirlerini sıkıştırmak için bir araya gelinmesidir. Dolayısıyla bir hayır beklemek mümkün değildir. Zaten bir hayır, iyilik ortaya çıkarmak için bir araya gelmiyorlar.
Kim kime karşı, ne kadar güçlü kozlara sahip, kimin elinde kime karşı ne var; görüşmelerin temel nedenini oluşturur. Bunun için bir araya gelirler.
Üzerine çöktükleri ülkelerin öz kaynaklarını nasıl yağmalarım, yağmalarken kime pay verip vermeyeceğinin tartışıldığı toplantılardır barış görüşmeleri. Halkların ölümleri üzerinden kendi planlarını yaparlar ve çıkarları doğrultusunda diğer yağmacı ile anlaşmalar yaparlar. Biz bunları barış görüşmeleri olarak okuruz, bize döner döner okuturlar.
Kimse İnsanlar ölmesin, vatanlarında huzur içerisinde yaşasınlar demiyor, demez, şimdiye kadar demediler. Bundan sonra da demeyecekler.

Çünkü kimse kimseye senin burada ne işin var deme yüzüne sahip olmadığı için kimse kimseye bunu demiyor.

Sen hangi hakla buradasın deme hakkına kimse sahip olmadığı için bunlar söz konusu bile edilmiyor.

Bu ahlaksızlığın, caniliğin, yağmacılığın, tecavüzcülüğün, fitneciliğin sebebi ne diye sormayalım diye hamilerimiz, yalandan birbirlerine tehditler savuruyorlar.

Onlar birbirlerine hiç utanmıyor musun demiyorlar, demeye yüzleri yok; demezler, peki bize ne oluyor da biz demiyoruz.
Biz aklımızı başımıza alıp bunlar niye oluyor diye bir düşünme yoluna girmek durumundayız. Ama bu yola girmeden önce neler oluyor, kim ne yapıyor gibi sahte sorularım peşinde koşan aymazlıklardan kurtulmamız gerekiyor. Neler oluyor sorusuna doğru yere baksak belki doğru şeyler göreceğiz, neler oluyor; büyük bir insanlık dramı yaşanıyor, bu dramı yapanlar ise çıkarları için insanlıktan çıkmış olanlardır.  Peki niye oluyor ve olmaya devem ediyor; şuursuzca onların peşinden gidip, onların politikalarına ses çıkarmadığımız için oluyor.

Veysel Ocak

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.