Sosyal Medya

Coğrafyamız

Mahmud Abbas: Kudüs Filistin'in başkentidir

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs ile kararının ardından yaptığı açıklamada, 'Bunlar bir dini savaş çıkarmak için bahane arıyorlar. Kudüs, Filistin devletinin başkentidir.' dedi.Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs ile kararının ardından yaptığı açıklamada, "Bunlar bir dini savaş çıkarmak için bahane arıyorlar." ifadelerini kullandı.

Mahmud Abbas'ın açıklamalarından satırbaşları:

'BUNLAR DİNİ SAVAŞ ÇIKARMAK İÇİN BAHANE ARIYORLAR'

Uzun yılardan beri ABD rol oynuyordu. Bu İsrailin mükafatlandırılmasıdır. Bu aşırı örgütlere yardım edecektir. Bunlar bir dini savaş çıkarmak için bir bahane arıyorlar. Uluslaraası düzeyde hiç bitmeyen savaşlara yol açacaktır. Biz bunlar olmasın diye hep çalıştık. 

Kardeş dost ülkelerin liderleri ile yakın dost içinde olduk. Barışın uygulanması için işgal topraklarının boşaltılması için, bağımsız bir Filistin devleti için çalıştık. 194 no'lu karar doğrultusunda bunların yapılmasını istedik. Saat saat yeni gelişmeleri izlemekteyiz. Uygun kararları alacağız.

Dostlarımızla bir araya gelerek karar alacağız. Filistin saflarının birleşmesi açısından bağımsızlığına kavuşması açısından bir desetekleyici nitelik taşımaktadır.

KUDÜS FİLİSTİN DEVLETİNİN BAŞKENTİDİR

Çok acil toplantılar yaparak gelişmeleri çok yakından inceleyeceğiz. Kudüs Filistin devletinin başkentidir.

Başkan Trump'ın bu akşamki kararı, Kudüs'ün statüsünü değiştirmeyecektir.

3 KERE TEKRARLADI

“Kudüs, Filistin'in başkentidir” diyen Abbas, konuşması boyunca bu sözü 3 kez tekrarladı.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.