Sosyal Medya

Güncel

Amerikan Koleji, dini çalışma yapan AGD'yi içeri almadı

Anadolu Gençlik Derneği, 'Siyeri Nebi' ( Hz. Muhammed'in Hayatı) çalışması nedeniyle Mersin'de bulunan kamu/özel tüm liselerin ziyaret ettiklerini, Tarsus Amerikan Koleji'ne ise alınmadıklarını açıkladı.Anadolu Gençlik Derneği Mersin Şubesi, 'Siyeri Nebi' ( Hz. Muhammed'in Hayatı) çalışması nedeniyle Mersin'de bulunan kamu/özel tüm liselerin ziyaret ettiklerini, Tarsus Amerikan Koleji'ne ise alınmadıklarını bildirdi.

Derneğin Mersin Şubesi'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Mersin ilinde bulunan kamu/özel tüm Liseler ziyaret edilmiş olup, bu kapsamda gidilen Tarsus Amerikan Koleji, ilçe temsilcimizin okula girişine dahi müsaade etmeyerek güvenlik görevlilerince müdahale ettirmiştir.

'BAKANLIĞIN EMRİNE RAĞMEN MÜDAHALE ETTİLER'

Bakanlığın emri olmasına rağmen tanıtım yapmamıza müsaade etmeyen Tarsus Amerikan Koleji hakkında ilgili yerlere şikayetlerimiz yapılmıştır.

Kendilerini Amerikan toprağında zanneden okul koordinatörü Andrew Leathwood' un istenmeyen adam ilan edilmesini ve Bakanlık emrini dinlemeyen okulun da gerekli şekilde cezalandırılmasını talep etmekteyiz. Ayrıca bu okulun peygamber hayatının sınavı ile ilgili tanıtım dahi yaptırmayacak kadar bu milletin değerlerine düşman olduğunu tüm ülkemizde duyurulması amacıyla her platformda gündeme getirilmesini talep etmekteyiz.

Bugün Irak, Suriye ve diğer İslam coğrafyalarını karıştıran Amerika'nın Tarsus'taki misyonu müslüman gençlerin peygamberini dahi öğrenmeden emperyalizme asker yetiştirmektir.

Milletimizin feraseti, bu amaçlarına ulaşmalarını engelleyeceğine dair inancımız tamdır.

Şikayetleriniz için 
Tarsus Amerikan Koleji ; ‭0 (324) 241 81 81‬
Milli Eğitim Bakanlığı özel Okullar dairesi ; ALO 147"

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.