Yazar : 462 Mustafa Öner - İfk Hadisesi Ve Nureddin Yıldızlar!
21 Agustos 2018 Salı

İfk Hadisesi Ve Nureddin Yıldızlar!

Mustafa Öner

10-03-2018 18:37

İfk Hadisesi Ve Nureddin Yıldızlar!

Vallahi dedi. Aişe (r.anha) "Ben anladım ki, siz halkın yaptığı dedikoduyu işitmişsiniz. Hatta, onlara inanmış gibisiniz! Şimdi ben size o kötülükten uzağım desem ki, Allah biliyor, uzağımdır beni doğrulamazsınız!" "Faraza, ben kötü bir iş yaptım desem ki Allah biliyor, ben böyle bir şeyden uzağım siz, beni hemen tasdik edersiniz!"

"Vallahi, ben kendim için de, sizin için de Yakub'un (a.s.) oğulları ile olan misalinden başka getirecek misal bulamıyorum. Nitekim O; '... Artık, bana düşen güzel bir sabırdır. Söylediklerinize karşı ancak Allah'tan yardım istenir.' demişti."

Hesap günü kaygısı olmayanların ölçüsü ve terazisi de olmaz gereği son bir yıldır hadsizce kin kusmaya başladılar. Sanal mahalle, görsel ve yazılı dedikodu merkezlerinden akıtıyorlar salyalarını. Gereksiz, farazi gündemler üzerinden gevezelikler yok değildir, buna rağmen meselenin en acı olan tarafı, birinci ağızdan koroya dahil olma telaşı ile şeytanlar çetesinin değirmenine su taşınıyor olması. Oysa yerin, göğün, hesap gününün sahibi rabbimiz; “Bunu işittiğiniz zaman mümin erkekler ve kadınların birbiri hakkında hüsn-ü zan beslemeleri ve “bu apaçık bir iftiradır” demeleri gerekmez miydi?” buyurmuştu!

İblisin dahi şerlerinden Allah’a sığınacağı şeytanlar çetesi bünyesindeki yaratıklar işgal ettikleri ekran, köşe ve mekanlardan günah ve nifak pazarlama cüretkarlığında bulunurken; birinci ağızdan ve bazı ilahiyat fakültelerinden koroya hesapsızca dahil olmakla hangi maslahat dikkate alınmıştır? Dün sıradan bir derviş olan Müslüm Gündüz’e Fadime Şahin ile kurulan tezgahlar gibi yalan tuzakları ne kadar çabuk sildik kayıtlarımızdan?

Beyler, reisler, hocalar; dün Muhammed aleyhisselam değildi İslam’ın sahibi, bu gün de hiç kimse İslam’ın sahibi değildir. Ne diyanettir dinin sahibi, ne de Recep Tayyip Erdoğan’dır. Ne Nureddin Yıldız’dır dini sahibi! İslam ne ekranlarda din pazarlayanların, ne Arapların tekelindedir ne de Türklerin tekelinde! Ömürleri Kur’an’ın nurunu söndürmeye adanmışların hiç değildir her ne kadar bir çoğu Teşvikiye camisinden yolculanıyor olsa da! Ayrıca bilgi sahibi ya da akademisyen olmak, ilahiyatçı hoca, yazar olmak, isminin önünde bir dünya unvan ile anılmak “hidayet” üzere olmak anlamı taşımaz. İslam’ında sahibi olduğu gibi, hidayet edici de yalnızca Allah’tır!

Bir çok ayet eşliğinde kahramanlık türküleriyle insanları kuşatmak, motive etmek peşinde olanlarımız, “Ey iman edenler! Eğer bir fasık size bir haber getirirse onun doğruluğunu araştırın. Yoksa bilmeden bir topluluğa kötülük edersiniz de sonra yaptığınıza pişman olursunuz.” ayetini de okumalı değil miydi? Yorum ve düşüncelerine katılmadığımız herkesi şeytanlaştırmanın adı bir olmak, diri olmak, iri olmak ise; hep birlikte şeytanın işgaline uğradık demektir!

Kadın hakları gündemleri üzerinden baskılanan insanlık, ne erkek olabiliyor ne de kadın kalabiliyor. İnsanlık suçlarını mahalli cürümlermiş gibi pazarlayan küçük çocukların istismarı ve ensest üzerinden pornografik köşe yazı ve kitapları ile meseleyi istismar eden kadının kimyasını bozmuş tipler, hükümet edenlerin kılavuzu olacak kadar dikkate değer ise; hep birlikte Allah’ın azabını beklemek günlerine yol alıyoruz demektir.

Tohumu bozdukları gibi insanın fıtratını tahrip eden LGBT bloğu, gece kulüplerinden zıkkımlandıkları şampanyalar eşliğinde dizlerine hangi kız çocuğunu oturtacağını şaşıran ahlak ve edep cellatları gündemlerimizi belirleyecek kadar öne çıkmışlar ise; hep birlikte Allah’ın azabını beklemek günlerine yol alıyoruz demektir.

Tüm hesapları şeytanlar çetesinin yerel koroları olarak Anadolu insanını nasıl ifsat ederiz olan, İslam ümmetinin arasına daha fazla nifak nasıl sokarım ile yatıp kalkan ve hiçbir ahlak ölçüsü olmayan ve fakat, her cümlesinde adaleti, ahlakı diline dolayan şarlatan yalancıların hezeyanları bu kadar dikkate değer ise, hep birlikte Allah’ın azabını beklemek günlerine yol alıyoruz demektir.

Kendini İslam’a nispet edenlerimizin fırka-i naciye iddiasıyla tabelası dışındakileri cehenneme havale edenlerimiz kol gezmektedir. Öldürüleninde, öldüreninde tekbir getirdiği bir zamanda selamı yayıp daha çok kucaklaşmak lazım gelirken, eksik aksakta olsa değerlerimizi yemek için birbirimizin önüne attığımız günlere erdik ise; hep birlikte Allah’ın azabını beklemek günlerine hızla yol alıyoruz demektir!

Muhammed (as) dan bir dünya inşa edilmesini yaratan rahman, tüm şeytanlar çetesi koalisyonuna rağmen yalnızca peygamberin yolunda Allah’a itimat ederek iman edip yola koyulanlar, yolda olanlar ile yine bir dünya yaratmaya hükmedebilir. Kuvvet ve kudret sahibi olan Allah bir şeye ol dedi mi oldurandır! Haydin, aldatılan, aldanan, aldatanlar olarak tevbe edip Allah’a kaçalım, O’na koşalım. Bir çok görüş ve konuşma içeriklerine itirazlarımız olsa da unutmayalım ki, Nureddin Yıldız Müslümandır, İhsan Şenocak Müslümandır, dergahlara intisap etmiş dervişler Müslümandır, şirkin gecenin zifiri karanlığında siyah bir taşın üzerinde yürüyen karıncanın ayak sesi kadar hassas olduğunu dillendiren “çok Müslümanlar” Müslümandır! Cübbeli Ahmet namazında, niyazında bir Müslümandır!

Daha ilmihal bilgisi dahi olmayan Evs ve Hazrec kavmi Allah için kardeşler olabilmişlerken, bugün ümmetin zoru ne ola ki! Ne biliyorsak bir kenara koyup, sadece, yalın olarak “Müslüman” olup selamı yaymaya koyulalım, kucaklaşalım ve üç beş soysuzun hezeyanlarına kulak kesilenlerimizi de, kardeşlerimizi de hocalarımızı da yedirtmeyelim vesselam!

YORUMLAR
 • Mehmet Aktaş   16-03-2018 16:57

  Tarih dersinde hoca Osmanlı'nın çöküşünü anlatırken henüz dimağı kirlenmemiş tertemiz bir çocuk kalkıp "Hocam bu kadar büyük hataları o günkü insanlar niye görememiş" diyor. Ben de diyorum ki; Yavrucuğum bugün bizim göremediğimiz gibi görememişler. Eline kalemine yüreğine sağlık Üstadım! Yalnız biraz daha dikkatli olmanı salık veririm. Yanından geçilemeyen insanlara dokunmasan iyi edersin. Dost tavsiyesi bu. Adının lekelenmesini istemem.

 • Arif Arcan   12-03-2018 13:27

  Selam olsun Mustafa Öner Ağabeyime. Din gününün Sahibi Allah döküverecek önümüze herşeyi. Allah'tan rol çalma gayreti içindeki zalimlerin vay haline. Selam ve dua ile

 • Mustafa Öner   11-03-2018 09:51

  Eyvallah Suad demir kardeşim, Ehl-i Kitab'ın saptığından daha cüretkar kavgaların temelinde bilmek adlı bilmemeye ve en güzel örnek olan peygamber aleyhisselama dikkat kesilelim istedim! Teşekkür ederim.

 • Suad demir   10-03-2018 21:49

  Değerli dost!iyi niyet barındıran yazınızın çözüm yolunun son cümlelerinizdeki gibi olmayacağını biliyorum.Zirâ inanmaya değil,bilmeye ihtiyacımız var öncelikle."İyi ve kötü yanında bir olmamalı.Eğer olursa kötüyü kötülükte cüretkar kılar, iyiyi iyilik yapmaktan uzak tutar."

Diğer Yazıları

ANKET - ARAŞTIRMA