Yazar : 462 Mustafa Öner - İtirazım Var
21 Agustos 2018 Salı

İtirazım Var

Mustafa Öner

19-01-2018 17:04

İtirazım Var

Aldatma ve Aldatılmalarımıza, Yalan Adalet ve Yalan Barış Sloganlarına; İtirazım Var!

Aldatılıyoruz topluca; hatta en onulmadık deliklerden ısırılıyoruz tekrar tekrar!

Tapınaklara dönüştürdüğümüz mescitlerimize ulu eserler ekleyip, onlarla övünür olduk. Büyük şeytanın kurduğu tezgâhta İslam olmak ve İslam satmak tuzağını göremeyecek kadar sinsi işler çevirmekte ulu hocalarımız ve ulu hakanlarımız!

Allah’ın adına, Allah adıyla aldanmayın ikazlarını okuya okuya yüzlerce yıldır hakikatine bir türlü vasıl olamadık.

İktidar, mal ve imkânlarla aldanan, aldatan ve aldatılanlarımızla, muhalif olmak şirretliğine bağlananlarımız aynı evcilik oyununda büyük şeytanın değirmenine su taşımakla dava sürer olduk!

Kimimiz ak, kimimiz halk, kimimiz pusuda, kimilerimizde başka adlar ile yer aldık tiyatroda…

Aldatıldığımızdan çok aslında aldanıyoruz, her an aldatılmayı bekler olduk bağımlılar gibi! Yeni bağımlılık diye aldatılmayı, aldanmayı heyecanla beklemek desek fazla olmaz sanırım…

Dijital dünya ile aldanıyor, hak edilmemiş kazançlar, hak edilmemiş yollar, hak edilmemiş köprüler, hak edilmemiş konforlar ile aldatılıyoruz onlarca yıldır!

Barış yalanları üzerine savaşlarla aldatılıyoruz, en çok barıştan bahsedenlerin en azılı katiller olduğunu yaşıyoruz naklen ve de alenen ama gözümüze sokuluyor olsa da görmüyoruz! Aldandığımız ve aldatıldığımız yalan savaşların tarafı olmaya koşarak kaydoluyoruz…

Adaletle aldatılıyor, adaletle aldanıyoruz.

Dün kurucu ilahlar adına adalet kurullarında mahkûm edildi insanlar, sonra ulu hoca taifesi adalet dağıttı şeytan adına ve sonra bilinemeyecek bir koalisyonun adalet komisyonları! Adaletin tesis edilemeyeceği adalet komisyonları ile aldandık, aldatılıyoruz. Adalet diyenlerin yalancı, adalet dağıtanların da yalancı olduğu bir dünya ile adalet ve barış arıyoruz.

Her kim nerede ise kendine yalan konuşmakta, hakikatten yana dönüp bakmaya dahi cesaret gösterememekteyiz aldananlar ve aldatanlar dünyasında!

Üzerimize sinen çok ilahlı yönetsel mekanizmaların ve yaşamaların kurbanları olmaktan çıkıp sahiplerine dönüşmenin felaketinin kapısında bekler olduk, karanlıkları yok edecek ışığa bakamayacak kadar gözlerimiz karanlığa esir!

İtiraz edebileceklerin itiraza takati kalmamış, her itiraz edenin kapısında büyük şeytan ya da avaneleri nöbette! Ya şeytandan yanayız, ya şeytandan yana!!!

Düştük bir kere ve kalkmak durumundayız ilk adım; La ilahe…

İtirazım var kendime, aldanmama, aldatılmalarıma…

İtirazım var büyük şeytan ve avanelerine kurban edilmelere…

İtirazım var yalan devletlere, yalan bağımsızlıklara, Türklere, Kürtlere, Acemlere, Araplara…

İtirazım var solculara, sağcılara, muhafazakarlara, demokratlara…

İtirazım var ulu hocalara, ulu hakanlara…

İtirazım var tüm yalan adalet ve barış sloganlarına…

... Ve kalkıyoruz yenilgisi olmayan dünyalara; İlla ALLAH!

 

YORUMLAR
  • Osman Baharçiçek   20-01-2018 11:13

    Rabbimiz sakın şeytan sizi aldatmasın. aldatıcı da sizi Allah ile aldatmasın diyor. Peygamber efendimiz de ne aldatan olun nede aldanan aldatan bizden değildir. Bir mümin bir delikten iki kere ısırılmaz diyor. Mümin güvenen ve güven verendir. Müslümanlar olarak güvenilirlik hususunda hiç de iyi bir sınav veremediğimiz ortada. Acı ama uyarıcı hatırlatmalarınız için teşekkürler.

  • Cehrî   19-01-2018 20:34

    Adamın birine "ne kadarda zahid" demişler.Adamda"zahid değilim , fakirim " demiş.

  • Şevket Hüner   19-01-2018 16:42

    ALDATMIYORUZDUR İNŞAALAH(!)

Diğer Yazıları

ANKET - ARAŞTIRMA