Yazar : 257 Suat Demir - Altı köşeli tuğlalar
25 Eylul 2018 Salı

Altı köşeli tuğlalar

Suat Demir

06-10-2015 19:49

Altı köşeli tuğlalar

Bismihi Tebarek ve Teala

Hamd yalnızca alemlerin rabbi olan Allahadır. O ki bize dost ve düşmanımızı tanıttı.Bizi kendine doğru çağırdı.en ufak yönelimimize büyük bir cömertlikle karşılık verdi.halis bir tevbeyi kabul etti ve bizi hiç bırakmadı.O nu hep affedici bulduk.Bize bir değer veren ve muhatap alan ; bize Rab olma nimetini bahşeden rabbimizin şanı ne yücedir.

Salat ve selam peygamberimiz Hz.Muhammed(s.a.s) üzerinedir.Tevhidi ve şirki bize anlattı.Tevhide çağırdı şirk ile rabbimize yabancılaşma tehlikesini bize tanıttı.Yaşadı,rehber oldu ve bizim üzerimize çok titredi.karnının doyduğu vaki değildi.mazlum,mustaz’af ve yalın ayaklıların yaslandığı omuzu,izzeti ve şerefi idi.Allah a yol , bize  resul ve yoldaş oldu.selam olsun kutlu Nebi’ye.

Selam olsun pak Ehl-i beyt e.Nebi hanesinde büyüdüler.İlk gördükleri peygamber çehresi,ilk duydukları ses peygamber sözü idi.Hem bebek olarak hem çocuk olarak hem genç olarak hem yetişkin olarak güzel nebinin en güzel varisleri oldular.yaşlanacak kadar yaşamadılar.Sünnetin sünnetiydiler.Hz.Muhammed Efendimizin Sünnetinin hem şiası  hem de sünnetinin ehliydiler.Aramakla bulanamayacak kadar değerliydiler ve yanımızdaydılar.Şehit ettiler,ayırdılar hiç rahat bırakmadılar.Selam olsun sadakat elçilerine.

Selam olsun şahitiğine Allahın şahitlik ettiği ve yön belirleyebilen yıldız sahabelere.

Selam olsun anlayan ,anlatan ve yaşayana.

İnsanlık tarihinin zorlu bir an’a denk gelen bu  av mevsiminde bize, ya iyi bir av olmak yada kötü bir avcı olmak düşüyor.ne kötü bir dilemma.Totoloji üzerinden kurgulanan bir mantığın herhalükarda kaçınılmaz sonucu.Kaçıyoruz lakin göçemiyoruz.Göçüyoruz lakin hicret edemiyoruz.Acı çekiyoruz lakin acımıyoruz.

''Allah bizimle beraberdir''.Hayır! önce şöyle demek gerek''.Biz Allah ile beraberiz''.Taraf olduğumuzun ölçüsü mutlak hayr olan Allah’tır. O halde şu soruyu soralım ; bulunduğumuz zamanın hangi saniyesinde  ,mekanın hangi vechesinde , bilginin hangi seviyesinde ,takvanın hangi ref’indeyiz.istikamet; doğru sorulara, doğru kavramlarla ve bu kavramlara Hu nefesiyle verilecek can ile ortaya çıkabilir.Başlamamış olan uzamaz ancak sünebilir.Sizce neden sürünüyoruz?

Ve’s-selam

YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Yazıları

ANKET - ARAŞTIRMA