25 Haziran 2018 Pazartesi

Hür Tefekkür Başladı...

04-12-2014 17:00 Güncelleme : 04-12-2014 17:00

Hilal TV'nin başarılı haber analiz programlarından Hür Tefekkür yeni yayın dönemine başladı.

Program yapımcılığını sitemizin yazarlarından Abdülaziz Tantik’in Dilaver Demirağ’la beraber yaptığı program dünü ve bugünü ele alarak karanlıkta kalmış noktalara farklı bakış açısıyla yaklaşıyor.Türkiye ve dünya gündemi, Ortadoğuki sorunlar, İslam ümmetinin içinde bulunduğu çıkmazlara eleştiriler, öneriler, olması gerekenler yapılmayanlar bir bir açık yüreklilikle ele alınıyor.

Programda temel amaç izleyicileri diğer programlar gibi aynılaştırma değil bulundukları düzlemde onları aydınlatarak olması gereken noktalara vurgu yapmak ve böylece akıllarında oluşmuş olan sorulara kendilerinin cevap vermesini sağlamaktır.

Geçen dönemde tavsiye ve fikirleriyle gündemi belirleyen bir program olan Hür Tefekkür “Türkiye’de İslami muhalefet nasıl olmalıdır? Türkiye sol değişimleri ve buna benzer birçok konuyu irdelemiş birçok siyasi oluşum ve camiada gündem olması sağlamıştır.

Yeni yayın döneminin ilk programında Gündemdeki konular ile beraber  "Türkiye’de mevcut siyaseti yeni bir okumaya tabi tutarak “Ak parti merkeze mi kayıyor" sorusuna cevap arandı.

Hür Tefekkür programı Salı günleri saat 22:00’de canlı olarak yayınlanmaktadır.

YORUMLAR
  • Fatih   04-12-2014 21:08

    Abdülaziz Tantik Hocamız aslen Mardin doğumlu olup 5 yaşından 40 yaşına kadar Adana da ikamet etmiştir. İstanbula geldikten sonra 1. 5 Yıl özgün İrade dergisinin editörlüğünü yaptı, 2. Sonrasında Özgün Düşünce dergisinin Koordinatörlüğünü yaptı, 3. Haftalık Özgün Duruş gazetesinin Kurucu heyetinde bulunmuş ve kendi yazılarınıda yazmıştır. Bunların yanında Dünya'ya yeni söz gazetesinde ve milat gazetesinde yazarlık yapmıştır. Aynı zamanda Kendisinin; 1. İslamcılığın Arayışı (Pınar Yayınları) 2. Fıtrat ve Kulluk hayata dair yansımaları (Çıra Yayınları) 3. Şehrin Yalnızlığında Benliğin Aşk Düşü (Çıra Yayınları) 4. Yüzleşme (Çıra Yayınları) olmak üzere 4 tane kitabı bulunmaktadır. Son olarak değerli hocamız Düşünce Mektebinde yazılarını yazmaya devam etmektedir.

  • Ömer Akkuş   04-12-2014 20:43

    Mim-der Genel koordinatörü... İslamcılığın arayışı ve bunun gibi bir çok değerli kitabı var.. Kendini islamı yaşamaya ve anlatmaya çalışan düşünce mütefekkiridir...

  • musa ünlütürk   04-12-2014 16:04

    Abdülaziz tantik kimdir? tanıyan var mı ?

ANKET - ARAŞTIRMA