19 Eylul 2018 Çarşamba

AK Partili Bülent Turan: Bırakın Krizi...

12-09-2018 15:04 Güncelleme : 12-09-2018 15:04

AK Partili Bülent Turan: Bırakın Krizi...

Çanakkale'de elma üreticilerini ziyaret eden AK Parti Grup Başkan Vekili Bülent Turan ekonomik durumla ilgili konuştu: Bırakın krizi, çalışan insan emeğinin karşılığını buluyor - dedi.

AKP Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Çanakkale'nin Bayramiç ilçesine bağlı Külcüler Köyü'nde elma bahçelerinde hasada devam eden üreticiler ile bir araya gelerek elma üreticilerinin sorunlarını dinledi.
 
Elma üreticileri ile buluşan Turan, Bayramiç'in Türkiye'nin yüzde 6 oranında elma ihtiyacını karşıladığını ifade etti.
 
"BIRAKIN KRİZİ, BIRAKIN SIKINTILARI"
 
Ekonomik kriz konusunda Turan, "Bırakın krizi, bırakın bazı sıkıntıları. Tam aksine üreten insanların nasıl karşılık bulacağını bu dönem olacak elma hasadında göreceğiz" diyerek "Çanakkale'mizin her köşesi farklı bir kıymet, farklı bir marka. Bayramiç meyvede bambaşka bir marka. Şu an elma sezonunun başladığı dönem. Biz elma hasadı için Bayramiç'e geldik, köylülerimiz ile görüştük. Bize elma hediye ettiler. Onları yerinde tadına bakarak değerlendirdik. Tabi en keyiflisi ise bu sene ürünümüzün çok daha kıymetli olması, çok daha üretimin fazla olması ve fiyat pazarının canlı olması. Ümit ediyorum hasat bu sene çok daha canlı olacak. Çok daha ekonomik karşılığını bulacak." dedi.

YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !

ANKET - ARAŞTIRMA