20 Agustos 2018 Pazartesi

HDP Eş Genel Başkanı: Kuralım bir komisyon, 6-8 Ekim olaylarının arkasında kim var açığa çıksın

12-06-2018 18:21 Güncelleme : 12-06-2018 18:25

HDP Eş Genel Başkanı: Kuralım bir komisyon, 6-8 Ekim olaylarının arkasında kim var açığa çıksın

Buldan, "Biz 6-8 Ekim olayların da açığa çıkması için büyük mücadele verdik. Bunun da önüne geçtiler. Bugün sevgili Selahattin Demirtaş’a saldırmalarının, HDP’ye saldırmalarının sebebi bu. Biz, ‘cinayetler açığa çıksın, katliamlar açığa çıksın’ diyoruz, Recep Bey meydan meydan Selahattin Demirtaş’ın eline kan bulaştığını ifade ediyor. Buradan hodri meydan diyoruz. Kuralım bir komisyon, çıkaralım açığa. 6-8 Ekim olaylarının arkasında kim var açığa çıksın." dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, partisinin seçim çalışmaları kapsamında GaziAntep’te konuştu. “GaziAntep, IŞİD çetelerinin örgütlendiği bir kenttir. IŞİD’in burada cirit atmasına göz yumanlar, Antep katliamından birebir sorumludur.” diyen Buldan, şunları söyledi:

“İstenseydi bu katliamların sorumluları açığa çıkarılırdı. Roboski, Ankara, Suruç, Antep katliamları; tüm bu katliamların arkasındaki karanlık güçler devletin, hükümetin bilgisi dahilindeydi. Bunların araştırılmasını istedik. Meclis’te, Araştırma komisyonları kurulsun dedik. Ama AKP-MHP izin vermedi. Bizler ülkemizde yaşanan tüm katliamların sorumlularının ortaya çıkması için mücadele ediyoruz. HDP olarak bu katliamların peşini bırakmayacağız. Bu katliamların sorumlularını açığa çıkaracağız.

Biz 6-8 Ekim olayların da açığa çıkması için büyük mücadele verdik. Bunun da önüne geçtiler. Bugün sevgili Selahattin Demirtaş’a saldırmalarının, HDP’ye saldırmalarının sebebi bu. Biz, ‘cinayetler açığa çıksın, katliamlar açığa çıksın’ diyoruz, Recep Bey meydan meydan Selahattin Demirtaş’ın eline kan bulaştığını ifade ediyor. Buradan hodri meydan diyoruz. Kuralım bir komisyon, çıkaralım açığa. 6-8 Ekim olaylarının arkasında kim var açığa çıksın.

YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !

ANKET - ARAŞTIRMA