23 Eylul 2018 Pazar

Macron'dan İsrail'e: Alçakça

17-05-2018 20:15 Güncelleme : 17-05-2018 20:15

Macron'dan İsrail'e: Alçakça

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, ülkesinin, İsrail tarafından Filistinli sivillere yönelik alçakça saldırıları kınadığını bildirdi.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, ülkesinin, İsrail tarafından Filistinli sivillere yönelik alçakça saldırıları kınadığını bildirdi.

Macron, Bulgaristan'ın başkenti Sofya'da düzenlenen AB-Batı Balkanlar Zirvesi sonrasında basın toplantısı düzenledi.

"ALÇAKÇA SALDIRILARI KINIYORUZ"

Gazze'de meydana gelen saldırılar hakkında bir soruyu yanıtlayan Macron, "Bu konuda çok net ifade ediyorum. Fransa, özellikle pazartesi günü meydana gelen fakat gerçekte son saatlerde de devam eden, sivil kayıplar ve alçakça saldırıları kınadı." ifadelerini kullandı.

"DENGE POLİTİKASI İZLİYORUZ"

Macron, Fransa'nın aynı zamanda İsrail'in güvenliğine önem verdiğini kaydederek, Hamas tarafından dile getirilen iddiaları da kararlılıkla kınadıklarını ve ülkesinin bölgede gerilimin tırmanmaması amacıyla bir denge politikası izlediğini hatırlattı.

İsrail askerlerinin, ABD'nin Tel Aviv Büyükelçiliğini Kudüs'e taşımasını protesto etmek ve Nekbe'nin (Büyük Felaket) 70. yılını anmak isteyen göstericilere ateş açması sonucu 62 Filistinli şehit olmuş, en az 3 bin kişi yaralanmıştı.

YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !

ANKET - ARAŞTIRMA