23 Eylul 2018 Pazar

Cumhurbaşkanı Yardımcısı olarak o isim düşünülüyor

17-05-2018 20:05 Güncelleme : 17-05-2018 20:05

Cumhurbaşkanı Yardımcısı olarak o isim düşünülüyor

Gazeteci Abdülkadir Selvi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı yardımcısı olarak Mevlüt Çavuşoğlu'nu düşündüğünü ileri sürdü.

Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı yardımcısı olarak Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nu düşündüğünü yazdı.

Selvi, Cumhurbaşkanı Yardımcısı olarak düşündüğü ilk ismi de köşesinde paylaştı.

İşte o yazının ilgili bölümü:

AK Parti'de güçlü bazı bakanların seçim bölgelerinin değiştirileceği konuşuluyor. Karadeniz ve İç Anadolu bölgesinden iki bakanın İstanbul'a, iki bakanın Ankara'ya kaydırılacağı, Başbakan Binali Yıldırım'ın İzmir'de liste başı olacağı söyleniyor. Binali Yıldırım için Meclis Başkanlığı'nın konuşulduğunu daha önce yazmıştım. Bu durumda Binali Yıldırım, cumhurbaşkanı yardımcısı olmayacak gibi. Cumhurbaşkanı yardımcılığı için çeşitli sayılar söyleniyor ama benim kulağıma gelen dış politika ve ekonomi olmak üzere cumhurbaşkanının iki yardımcısının olacağı yönünde. Hatta dış politikadan sorumlu cumhurbaşkanlığı yardımcılığı için Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun ismi geçiyor. Ama ekonomide sürpriz bir isim olabilir. Çünkü kimin olacağı belli değil.

YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !

ANKET - ARAŞTIRMA