25 Eylul 2018 Salı

Teröristlerle görüşen bu ABD'li kim ?

12-10-2017 22:42 Güncelleme : 12-10-2017 22:42

Teröristlerle görüşen bu ABD'li kim ?

Bilgi Üniversitesi çalışanı ABD'linin İstanbul Sultanahmet'i kana bulayan DAEŞ bombacılarıyla görüştüğü ortaya çıktı.

ABD ile son günlerde yaşanan vize krizi Türkiye için ilk değil. Daha önce FETÖ'nün firari imamı Adil Öksüz'ün 15 Temmuz'dan 6 gün sonra ABD İstanbul Başkonsolosluğu tarafından telefonla aranması da iki ülke arasında gerginliğe sebep olurken ABD'lilerin Türkiye'deki ajanlık faaliyetlerinin sorgulanmasına neden olmuştu.

ABD'NİN AJANLIK FAALİYETLERİ EĞİTİM SEKTÖRÜNE SIZDI

Superhaber.tv'nin haberine göre, Amerika'nın Türkiye'deki ajanlık faaliyetlerinin eğitim sektörüne de sızdı. Bilgi Üniversitesi çalışanı bir kişinin üniversite üzerinden ABD'ye ajanlık yaptığı iddia edildi. Üniversitede görev yapan "Laureate Uluslararası Üniversiteler Ağı" yöneticisi ABD'li Paul Lussow hakkında çok önemli bilgilere ulaşıldı. Şu anda Üniversitede Mütevelli Heyeti Başkanı olan Çağrı Bağcıoğlu'nun yakın dostu olduğu söylenen Lussow hakkında çok ciddi iddialar var.

'SULTANAHMET BOMBACILARIYLA GÖRÜŞTÜ'

ABD'li Lussow'un İstanbul Sultanahmet'te düzenlenen saldırının failleriyle 20 kez telefonda görüştüğü tespit edildi. Superhaber'in iddiasına göre, MİT'in elinde bulunan içerikler aynı zamanda yargıya da intikal etmiş durumda. Fakat dosya aylardır Çağlayan Adliyesi'nde bekletiliyor.

15 TEMMUZ'DAN SONRA TÜRKİYE'YE DÖNDÜ

Türkiye'de ajanlık faaliyetlerinde bulunduğu iddia edilen Paul Lussow'un 15 Temmuz'da ABD'de olduğu darbe girişimi sonrasında ise hemen Türkiye'ye döndüğü tespit edildi. Lussow'un darbe girişimi sonrası Türkiye'ye koruma zinciri ile birlikte dönmesi ise dikkat çekti.

Kaynak: Superhaber

YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !

ANKET - ARAŞTIRMA