22 Subat 2018 Perşembe

Bizimle değilsin

16-07-2017 08:55 Güncelleme : 16-07-2017 08:55

Bizimle değilsin

15 Temmuz darbe girişiminin yaşandığı saatlerde müttefikim dediği Türkiye'yi yalnız bırakan NATO'nun genel sekreteri Stoltenberg bile dün şu açıklamayı yaptı: "NATO üyelerimizin herhangi birinde demokrasiye zarar verecek herhangi bir girişimin kabul edilemez olduğunu güçlü şekilde belirtmek isterim. Türkiye'ninseçilmiş hükümetine ve demokratik kurumlarına yönelik bu hain girişime karşı dimdik duran Türk halkını takdirle anıyorum." Haklısınız, o gece firari darbecilere üslerinde kucak açanlar ister hakkımızı teslim etsinler isterse etmesinler, umurumuzda bile değil.

 

Melih Altınok - SABAH

Dün bu halk, Cumhuriyet tarihinin en onurlu yıldönümlerinden birindeşehitlerini andı.
İstihbarat servislerinin emrinde bir kez daha kendisine silah doğrultan darbecilere bu kez boyun eğmedi.
Tank paletlerinin altında can vermek pahasına demokrasiye, vatanına sahip çıktı. PKK'nın ve DEAŞ'ın da kıyısından ilişeceği işgal planını emperyalistlerin başına geçirdi.
Tıpkı Kurtuluş Savaşı'nda yaptığı gibi.
Geçen bir yılın ardından, bu büyük onurun ve başarının, o gece işgal planına lojistik sağlayanlar bile hakkını veriyor artık.
15 Temmuz darbe girişiminin yaşandığı saatlerde müttefikim dediği Türkiye'yi yalnız bırakan NATO'nun genel sekreteri Stoltenberg bile dün şu açıklamayı yaptı:
"NATO üyelerimizin herhangi birinde demokrasiye zarar verecek herhangi bir girişimin kabul edilemez olduğunu güçlü şekilde belirtmek isterim. Türkiye'ninseçilmiş hükümetine ve demokratik kurumlarına yönelik bu hain girişime karşı dimdik duran Türk halkını takdirle anıyorum." Haklısınız, o gece firari darbecilere üslerinde kucak açanlar ister hakkımızı teslim etsinler isterse etmesinler, umurumuzda bile değil.
Bu topraklarda onlarla değil onlara rağmen var olduğumuzu artık çok çok iyi anladık.
Bu örneği hâlâ FETÖ'cülerin darbecilerin argümanlarını tekrar etmekten usanmayan ana muhalefet liderinin acınası halini göstermek için veriyorum.
Gördünüz işte, dün tüm Türkiye 15 Temmuz'un yıldönümünde bir kez daha kenetlenmişken çıkıp yine "kontrollü darbe" falan diye geveledi Kılıçdaroğlu.
CHP'nin demokrat yurtsever tabanı, Kurtuluş Savaşı'nın ardından ülkeninkuruluşunu üstlenmiş partilerinin başında bu kontrollü zatı hâlâ nasıl tutuyorlar, gerçekten anlamakta zorlanıyorum.
Zira Kemal Bey CHP'nin olmadığı gibi Türkiye'nin de yanında değil.

***


Beraber büyüdük...

15 Temmuz'u 16 Temmuz'a bağlayan o zorlu geceyi sabaha kadar atv-aHaber'de canlı yayında geçirdim.
Sabah saatlerinde köprüdeki darbeci bozuntuları halka teslim olduğunda yayından çıkıp kanalın terasında biraz soluklandım.
İçimde halkımın tarihi başarısına naçizane katkı vermenin, "bir işi görmenin saadeti..."
O an telefonuma gelen bir kutlama mesajıyla bugünün doğum günüm olduğunu hatırladım.
Doğum günümü kutlamak diye bir adetim hiç olmamıştı. Ama artık sağlam bir bahanem vardı.
Şahit olduğumuz ihanetle bir yaşımıza daha bastığımız o gece her birimiz kaçyaş aldık dersiniz?

***


Ev kira ama vatan bizim!

15 Temmuz'da bu vatana sahip çıkan halkın diğerkâmlığını en iyi özetleyen slogan bu bence...
Nasıl naif, nasıl onurlu, nasıl "cool.

YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !

ANKET - ARAŞTIRMA