22 Haziran 2018 Cuma

'Hizmet erleri, muhabbet fedaileri, ve sonunda FETÖ militanı oluyorlar'

12-01-2017 11:41 Güncelleme : 12-01-2017 11:41

'Hizmet erleri, muhabbet fedaileri, ve sonunda FETÖ militanı oluyorlar'

FETÖ iddianamesinde, gençlere ailesinin veremediklerinin verilip FETÖ gönüllüsü yapıldığı bilgisi yer aldı.

FETÖ'nün 15 Temmuz kalkışmasına ilişkin soruşturma devam ediyor.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu tarafından hazırlanan Sabiha Gökçen Havalimanının ele geçirilmesi ayağıyla ilgili iddianame kabul edildi.

23. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen yaklaşık 200 sayfalık iddianamede dikkat çeken başlıkları Sabah'tan M. Fatih Gediman derledi.

Gediman'ın haberine göre, iddianamede, gençlerin ailelerinde bulamadıkları imkanlarla FETÖ'ye bağlılığının artırıldığı ve telkin yoluyla "Gülen'in Işık Süvarileri" yapıldığı belirtildi.

İddianamede, FETÖ'nün Sivil kurumları (Yargı, ÖSYM, TÜBİTAK, MEB) "özel kurumlar" Silahlı kurumları (TSK, EGM ve MİT) "özel mahrem kurumlar" olarak tanımladığı ifade edildi.

İddianameden çarpıcı bölümler şöyle;

"Fetullahçı örgütün ortaya çıktığı 1970'lerden günümüze, ülkemizin çeşitli sorunlardan kaynaklı olarak zaman zaman kaos ortamları içerisinde olması, örgüt açısından bulunmaz nimet olmuştur."

AİLENİN SUNAMADIĞI İMKANLARLA UZUN VADELİ YATIRIM!

"Düşük veya orta gelirli bir aileye mensup birisinin, ailesinin kendisine sunamayacağı her türlü imkanın hedef için seferber edilmesi 'ikram' yönetimini muazzam ölçüde etkili hale getirmiştir. Gençlerin örgüt elemanı olması amacıyla planlı, programlı ideolojik eğitimin 5-10 yıl gibi uzunca bir süre devam etmesi için harcanan yoğun çaba sonucunda militan kimlik inşası gerçekleştirilmek istenmektedir."

DOĞASINDAN ÇIKARILAN ÇOCUKLAR TELKİN İLE MİLİTAN OLUYOR

"Bu evlerde kalan çocuk ve gençler, sistemli olarak kendi sosyal çevrelerinden çıkarılarak, telkin yoluyla örgüt gönüllüsü haline getirilir ve yine telkinle birlikte örgüt içinde tutulurlar."

BİREYSELLİK KALKIYOR YERİNE FETULLAH GÜLEN'İN IŞIK SÜVARİLERİ GELİYOR

"Sonuç olarak duygusal bağlılıkla birlikte hedef şahısların bireysel dönüşümleri başlamakta, bireysellik ortadan kaldırılarak Fetullah Gülen'in 'hizmet erleri, muhabbet fedaileri, ışık süvarileri' gibi militarist çağrışımlara sahip tek tip kişilikten oluşan makbul insan tarzı şekillendirilmektedir. Bu özelliklere ve tek tip kişiliğe sahip olan FETÖ mensupları, Fetullah Gülen'in kutsal misyonunu gerçekleştirecek seçilmiş kutsal ordusunun neferleridir."

NE KADAR CEZA İSTENİYOR?

İddianamede, 1 yüzbaşı, 3 üsteğmen, 5 astsubay, 20 uzman çavuş ve 34 er olmak üzere 63 asker hakkında, "Anayasal düzeni bozmaya teşebbüs etmek", "Türkiye Cumhuriyeti Hükümetinin görevini yapmasını engellemeye ve ortadan kaldırmaya teşebbüs etmek", "TBMM'yi ortadan kaldırmaya teşebbüs etmek" ve "Silahlı terör örgütüne üye olmak ya da üye olmaksızın yardım etmek" suçlarından 3'er kez ağırlaştırılmış müebbet hapis ve 5 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası talep ediliyor.

YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !

ANKET - ARAŞTIRMA