23 Mayis 2018 Çarşamba

Microsoft'tan Windows 10 itirafı!

25-12-2016 19:32 Güncelleme : 25-12-2016 19:32

Microsoft'tan Windows 10 itirafı!

Microsoft, piyasaya en son çıkardığı işletim sistemi olan Windows 10 hakkında enteresan bir itirafta bulundu.

Microsoft'un en yeni işletim sistemi windows 10 için, şirketten çok ilginç bir itiraf geldi. Microsoft'un CMO pozisyonunda görev alan Chris Capossela, ücretsiz yükseltme sürecinde aşırıya kaçtıklarını itiraf etti.

Bilindiği üzere, Windows 10 işletim sistemi, hali hazırda lisanslı Windows 7 ve Windows 8 sürümlerine sahip olan kullanıcılara ücretsiz olarak dağıtılmış ve bu kullanıcılar hiç bir bedel ödemeden Windows işletim sistemlerini Windows 10 sürümüne geçmişti. 

Bu süreçte, Microsoft cephesi kullanıcılara, Windows Update uygulaması sayesinde ve pop-up bildirilerle sürekli olarak Windows 10 reklamı yapmış ve kullanıcıları ücretsiz yükseltme işlemine yönlendirmeye çalışmıştı.

İşte bu süreçte fazlaca tepki çekilmiş ancak Microsoft cephesinden herhangi bir açıklama yapılmamıştı.

Beklenen açıklama ise Microsoft CMO'su Chris Capossela tarafından yapıldı. Capossela, ücretsiz yükseltme sürecinde, kullanıcıları fazlaca rahatsız ettiklerini kabul etti.

Gün içinde defalarca ekranda beliren bildiri ve mesajların kullanıcıları sık boğaz etmiş olacağını kabul eden Capossela, zaman içinde bunun olumsuz yansımalarının da olduğunu ifade etti.

Uzunca bir süre Windows 7 ve Windows 8 lisanslı sürümleri için devam eden ücretsiz Windows 10 yükseltme programı ise bir süre önce son buldu.

YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !

ANKET - ARAŞTIRMA