21 Mayis 2018 Pazartesi

15 Temmuz Şiirleri Antoloji Oldu

29-11-2016 10:50 Güncelleme : 29-11-2016 10:50

15 Temmuz Şiirleri Antoloji Oldu

15 Temmuz darbe girişimine karşı gösterilen kahramanlık üzerine yazılan şiirler bir kitap haline getirildi. FETÖ tarafından tezgahlanan ve uygulamaya konulan 15 Temmuz darbe girişimine karşı Türk halkının gösterdiği kahramanlık bir çok makale, köşe yazısı ve belgeselin yanı sıra şiirlere de konu oldu.

15 Temmuz kanlı gecesi gösterilen kahramanlık destanından ilham alan Türkiye çapındaki bir çok şair yazdıkları şiirleri çeşitli dergi, gazete gibi mecralarda yayınlarken Türkiye'nin tanınmış şair ve yazarlarından olan Cevat Akkanat büyük bir özveri ile bu şiirleri derleyerek "15 Temmuz Direniş Şiirleri Antolojisi" adı altında kitaplaştırdı. 

Sultanbeyli Belediyesi sponsorluğunda basılan ve şiir severlerin beğenisine sunulan kitap hakkında Cevat Akkanat " İşbu çalışma bir proje mahsulü değildir. 

Aynen aziz milletimizin 15 Temmuz gecesi gerçekleştirdiği direniş gibi iman ana kaynağına yaslanır ve şahsa destan şairleri zümresi dik duruş terennümlerini destanlaştırmak için vardır" derken kitabı yayınlayan Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin ise ;" 15 Temmuz gecesi Türkiye Cumhuriyetini ve bu topraklarda yaşayan Müslüman halkı yok etmeye yönelik tarihin en büyük saldırılarından birisine tanıklık eden ülkemiz bir demokrasi sınavı vermiştir" diyerek yaklaşık 200 şairin şiirinin bulunduğu " 15 Temmuz Direniş Şiirleri Antolojisi" adlı kitabın Sultanbeyli Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğünden temin edilebileceğini belirtti.
 
 
 
 
Zeynep Kahraman Füzün
DEÜ İlahiyat Lisans
DEÜ Türk-İslam Edebiyatı Yüksek Lisans

YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !

ANKET - ARAŞTIRMA