20 Nisan 2018 Cuma

HDP protestosunda gündeme oturan namaz!

06-11-2016 13:22 Güncelleme : 06-11-2016 13:22

HDP protestosunda gündeme oturan namaz!

Antalya'da HDP'nin protestosuna gelen küçük bir grup polis müdahalesiyle dağıtılırken, olay esnasında çimler üzerinde namaz kılan yaşlı adam dikkat çekti.

Antalya'da bir grubun HDP'li milletvekillerinin gözaltına alınmasını protestosu sırasında alanda öğle namazını kılan yaşlı adam dikkat çekti.

POLİS DAĞILMALARINI İSTEDİ

Antalya'da HDP'nin protesto çağrıları karşılıksız kalırken, toplanan küçük gruplara polis müdahale etti. HDP Kepez İlçe Örgütü önünde toplanan bir grup, gözaltıları ve tutuklanmaları protesto etmek için oturma eylemi yapmak istedi. Çevrede güvenlik önlemi alan polis, eylemin izinsiz olduğunu söyleyerek grubun dağılmasını istedi. Mehmet Atay Caddesi'nin geliş ve gidiş noktasının kapatılmasının ardından polis eylemcilere tazyikli suyla müdahale etti.

YAŞLI ADAM KİMSEYE ALDIRMADAN NAMAZINI KILDI

Göstericiler ilçe binası ve ara sokaklara kaçarken, olaylar sırasında refüjde öğle namazı kılan 84 yaşındaki Bitlisli Yusuf Akpınar dikkat çekti. Çimenlik alanda abdestini alan Akpınar, çevresindeki eylemcilere ve polislere aldırmadan ibadetini yaptı.

NAMAZINI KILIP GİTTİ

Çok az Türkçe konuşabilen Akpınar, pazara geldiğini ve namazını refüjde kılmak zorunda kaldığını, olaylar karşısında az da olsa korku yaşadığını belirtti.

Akpınar, namazını kıldıktan sonra gözlerden kayboldu.

İşte olay yerinden kareler

YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !

ANKET - ARAŞTIRMA